Üniversitemiz öğrencilerine ve personeline hem ucuz hem de kaliteli yemek hizmeti verilebilmesi için gerekli çalışmalar titizlikle yapılmaktadır. Yemek hizmeti özel bir firma aracığıyla kişinin günlük alması gereken besin ögeleri ön planda tutularak çıkarılmaktadır. Yemek hizmetinde kullanılan malzemeler, oluşturulan menüler gıda mühendislerimizin ve diyetisyenimizin denetiminden geçmektedir. Üniversitemiz öğrencilerinden ihtiyaç sahibi öğrencilere her yıl belirlenen sayıda yemek bursu verilmektedir.

 

Üniversitemiz Ahmet Necdet Sezer Kampusünde Merkezi Yemekhane, Güzel Sanatlar Fakültesi  ve Afyon Meslek Yüksekokulu yemekhanelerinde öğrenci ve personele yemek hizmeti verilmektedir.

Merkezi Yemekhane

Güzel Sanatlar Fakültesi Yemekhanesi

 

Afyon Meslek Yüksekokulu Yemekhanesi

 

Kantin Hizmetleri

Üniversitemiz öğrencilerinin boş zamanlarında dinlenebilmeleri ve bazı aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için kantin işletmelerine önem verilmiştir. Üniversitemiz yerleşkelerinde pek çok noktada kantin hizmet vermekte olup, fiyat ve hijyen bakımından sürekli denetlenmektedir. Kantinlerimiz 07.00 – 22.00 saatleri arasında faaliyetlerine devam etmekte olup öğrencilerimizin aperatif olarak beslenme ihtiyaçlarını giderebilmeleri için yiyecek ve içecek maddelerinin satışı yapılmaktadır.

 

Barınma Hizmetleri

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz, barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Üniversitemiz Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde yer alan 1500 öğrenci kapasiteli Üniyurt özel öğrenci yurtları, öğrencilerimize kampüsümüz içerisinde barınma imkânı sunmaktadır.  Üniversitemiz ile Özel Üniyurt Yükseköğretim Kız–Erkek Öğrenci Yurtları arasında imzalanan “İrtifak Hakkı Sözleşmesi” gereği ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilerimize barınma bursu imkânı sağlanmaktadır. Ahmet Necdet Sezer Kampüsümüzün yakınında Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait toplam 10.000 öğrenci kapasiteli yurtlar bulunmaktadır. Afyonkarahisar’daki pek çok özel yurt da öğrencilerin barınma gereksinimini karşılamaktadır. Ayrıca ilçelerde barınma ihtiyacının karşılanması için Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlar ve özel yurtlar bulunmaktadır.

16 Şubat 2016, Salı 23945 kez görüntülendi