Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) öğrencilerinden oluşan Kadın Kata Takımı, Kırşehir’de düzenlenen ve Türkiye genelinden 108’i kadın, 105’i erkek toplam 213 sporcunun yarıştığı ÜNİLİG Karate Türkiye Şampiyonasında birinci oldu.

Türkiye Üniversiteler Arası Spor Ligi  (ÜNİLİG) tarafından düzenlenen yarışmalarda; SBF Kadın Kata Takımı öğrencileri Ayşe Yılmaz, Hayrunnisa Çiğirdik ve Esra Çelik takım olarak müsabakalarda birinci olmayı başardı.

Ferdi kadın kata müsabakalarında Ayşe Yılmaz ikinci, ferdi erkek kata müsabakalarında ise Emirkan Yılmaz beşinci olduğu müsabakalarda erkek kumite yarışlarında ise Muhammed Mustafa Bozdemir ve Mehmet Tür beşinciliği elde ettiler.

SBF Kadın Kata Takımı Öğrencileri Fisu Dünya Şampiyonasına gitmeyi de hak ettiler.

Elde edilen başarılar ile ilgili olarak SBF Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, “Öğrencilerimiz TÜSF ÜNİLİG kapsamında Üniversitemizi farklı branşlarda başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Daha önce elde edilen başarılarımıza yenileri ekleniyor. SBF Kadın Kata Takımı Öğrencileri Fisu Dünya Şampiyonasına gitmeyi de hak ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

30 Nisan 2024, Salı 29 kez görüntülendi